Po velkém pracovním

vypětí si Chayanne naordinoval odpočinek. Začal jej oslavou svátku Díkůvzdání, konanou na Portoriku. Poslal nám foto krásně prostřené tabule, u které se sešel se svým otcem a sourozenci.

11214247_10153834877479309_803774299872383780_n-27.11.2015díkůvzdání naPortoriku

Měl zajisté za co děkovat, jak v osobním tak profesionálním životě. Protože si své soukromí důsledně chrání, dodržím to i já a vzpomenu jen jeho profesionální úspěchy.

Koncertem v Méridě na Yucatánu skončil pro letošní rok svou mezinárodní show „En Todo Estaré Tour World 2015“. Provezl ji celkem 13 zeměmi, uspořádal více než 50 koncertů ve zcela vyprodaných arénách a sálech.

Další úspěchy:

-Nominace na Premios Billboard 2015.

-První místo v žebříčku „Nejžhavější nové turné“ s výtěžkem 4 miliony dolarů za necelé první čtvrtletí roku 2015.

-Více než 11 milionů příznivců Chayanne na FB.

-Chayanne finalistou Premios Billboard 2015.

-Časopisem People En Espaňol zvolen mezi 50 nejkrásnějších lidí latinského showbyznysu.

-Píseň „Tu Respiracion“ se stala ústřední melodií telenovely „Lo Imperdonable“, natočené mexickou stanicí Televisa.

-Před zahájením svého koncertu v Las Vegas obdržel ocenění s názvem Diamond Award za jeho skvělou a dlouhou hudební kariéru.

-Chile : Obdržení platinové desky za album En Todo Estaré.

-A opět Chile: Chayanne zvolen Umělcem roku. Jako první ze všech umělců vyprodal Movistar Arenu v Santiagu de Chile za šest dnů a šest koncertů jdoucích po sobě.

-Chayannovy ruce jsou otisknuty do hvězdy na chodníku slávy vedle Movistar Areny.

– Chayanne se stává v Chile nejvíce hraným umělcem na Národní rozhlasové stanici.

– Další platinová deska za prodej alba „En Todo Estaré“ – tentokrát v Mexiku.

-Chayannova píseň „Tu Respiracion“ zvítězila v kategorii „Nejkrásnější hudební téma“ při udílení cen Premios Telenovelas.

Chayannova Tu Respiracion

zvítězila v Premios Telenovelas 2015 v kategorii Mejor Tema Musical nebo-li Nejkrásnější hudební téma.

Jak už sám název Premios Telenovelas napovídá, jedná se o ceny vyhlašované a udělované telenovelám. Telenovely jsou v Latinské Americe velmi oblíbené. V soutěži o tuto cenu je vyhlašováno několik kategorií, např. Novela Roku, Série Roku, Nejkrásnější hudební téma a další.

Tato nádherná Chayannova píseň z jeho nejnovějšího alba En Todo Estaré, vydaného v loňském roce, se stala ústřední melodií mexické telenovely Lo Imperdonable – Neodpustitelné. Tuto telenovelu natočila a na televizní obrazovky uvedla mexická televizní stanice Televisa v letošním roce.

Malá ochutnávka z Lo Imperdonable:

A tady je video, které natočil ke své písni Chayanne:

 

 

Atlantic City

Spojené státy americké

pic1_fullmap_of_atlantic-city

Tudy tančila píseň:

8.8.2015 Boardwalk Hall, Atlantic City, NJ

Atlantic City je městečko na pobřeží Atlantiku, ležící asi dvě hodiny od New Jersey, respektive New Yorku. Atlantic City je známé především jako Las Vegas východu USA a místo, kde s oblibou trávila volný čas newyorská smetánka, pro kterou ostatně bylo toto město vybudováno.

Hlavní dominantu města tvoří kasina a herny, které jsou rozesety podél celého pobřeží. Bohužel pro Atlantic City, se s rozvojem leteckého průmyslu většina klientely přesunula spíše na pláže Floridy, což postupně vedlo a stále vede k tomu, že jednotlivé hotely a kasina chátrají a ztrácí svůj dřívější punc a šmrnc. Přesto pověst Atlantic City zůstala stejná – město zábavy a hazardu a doposud sem za odreagováním a zábavou rádi jezdí lidé, jak z New Yorku, tak také Philadelphie či Washingtonu. Městečko dýchá neuvěřitelnou atmosférou staré Ameriky s kontrastem dnešní doby.

Velmi atraktivním místem Atlantic City je promenáda táhnoucí se po celém pobřeží s Atlantikem. Najdeme na ní velké množství obchůdků, hotelů, restaurací a do hluboké noci zářící neony kasin a heren.

ac

Za návštěvu stojí městečka se zajímavou původní architekturou, ležící jižně od Atlantic City.

Washington

Spojené státy americké

pic1_fullSeal_of_Washington,_D.C.

Tudy tančila píseň:

7.8.2015 Patriot Center Fairfax,Washington, VA

Washington D. C. (District of Columbia) leží na řece Potomac, nedaleko východního pobřeží USA. Washington má vlastní samosprávu, nepodléhá žádnému ze států v USA, ale přímo kongresu USA. Klima je vlhké subtropické, v létě bývá teplo a vlhko, v zimě bývá běžný sníh.

V samotném Washingtonu D. C. žije přibližně 650 tisíc lidí. Jelikož je Washington spíše městem ve městě, má celá metropolitní téměř 6 milionů obyvatel.

Něco z historie: Oblast byla poprvé kolonizována v 17. století, kdy zde sídlili původní Algonkinští Indiáni. Území později patřilo státům Maryland a Virginie, roku 1790 však byla oblast Washington D. C. vyňata z jejich území výměnou za úhradu válečných dluhů. Město bylo postaveno na základě vítězného návrhu architekta Pierre L’Enfanta, většinu výstavby však řídil Andrew Ellicott. Od roku 1800 ve městě úřadovala vláda, již roku 1814 byl Washington silně poničen britskými vojsky. Po roce 1861 byl velmi významný příliv osvobozených otroků, který vedl k prudkému nárůstu chudinských oblastí. Roku 1865 byl ve Fordově divadle zavražděn Abraham Lincoln. Koncem 19. a začátkem 20. století prodělalo město velmi rozsáhlou modernizaci a přestavbu, ale za cenu bankrotu. V roce 1968 byl ve městě zavražděn Martin Luther King, následné mohutné nepokoje musela zklidnit až armáda a oprava škod trvala přes 20 let. 11. září 2001 došlo k nárazu údajně teroristy uneseného letadla do Pentagonu, ovšem o skutečném průběhu tohoto teroristického útoku se dodnes vedou zuřivé spory.

Nejzajímavější místa: Sídlo amerického kongresu na Kapitolu, sídlo prezidenta v Bílém domě, pověstný 169 m vysoký obelisk Washingtonova památníku. Obelisk je s kapitolem spojen míli dlouhou třídou National Mall. Za jednu z nejhezčích a největších na světě je považována historická Knihovna kongresu. Ve městě nalezneme také Muzeum Smithsonian Institute či Jeffersonův a Lincolnův památník, nebo slavný Arlingtonský hřbitov, kde je pochován i J. F. Kennedy. Ve městě je řada historických budov s typickou novoklasicistní či Viktoriánskou architekturou.

washington

Chayanne nositelem radosti

Malý chlapec jménem Ángel začal prodávat cukroví, aby získal peníze na vstupenku a mohl jít na koncert svého oblíbeného zpěváka.  Ale neprodával moc a peníze, které už získal dal své matce, protože je potřebovala. Přesto se mu jeho sen splnil, když se o něm dozvěděl Chayanne a vstupenku mu věnoval. Ángel je statečný chlapec, který bojuje s leukémií. Chayanne, tak vnesl do další duše štěstí.

20151111192410-1-840x630-11.11.2015chlapec srakovinou