TV/Film

Zde najdete přehled Chayannových televizních a filmových rolí:

Generations – Generace (1980)

Situační komedie vysílaná Wapa – TV Portoriko. Chayanne zde hrál po boku uznávaného portorického komika Luise Antonia Rivery, známějšího spíše jako „Yoyo Boing“.

CONNEXION CARIBE (1984) Film Portoriko

Režie:
Orestes Trucco

Hrají:
Los Chicos (Chayanne, Tony, Rey, Migue, Alex)
Júlio Augurio – Julio
Millie Avilés – Zulma
Ricardo Bauleo – Ricardo a další

Obsah:

Příběh tohoto filmu se točí okolo únosu jednoho člena populární chlapecké vokální skupiny osmdesátých let Los Chicos. Migue, nejstarší člen skupiny, je unesen před koncertem, což umožnilo představit nového člena skupiny Alexe. Po koncertě jsou Chay, Tony, Rey a Alex jsou informováni, že pokud chtějí Migua zachránit, mají se vydat do přístavu ve Fajardo. Kluci uniknout z bezpečí policejní ochrany a vydají se na svou cestu do přístavu, kde najdou Migua usazeného v pohodě na lodi, obklopeného skupinou dívek a připraveného vyrazit na prázdninovou cestu Karibikem.
Několik zajímavostí:

Po dokončení filmu (1983) a nahrání soundtrackového alba oznámili tři členové skupiny (Chay, Rey, Migue) odchod ze skupiny z důvodu špatných pracovních podmínek. Soundtrack k filmu byl znovu natočen novými členy skupiny. Nicméně, jedna z písní zpívaných Chayannem, byla ponechána jako úvodní píseň, takže album může být nazýváno Los Chicos za přispění Chayanna, jenž byl nejpopulárnějším členem skupiny. Film měl premiéru 5.ledna 1984 a účastnil je jí pouze jediný původní člen (Tony).
A tady je malá ochutnávka: ukázka 1 , ukázka 2 ,

POBRE JUVENTUD (1986) Mexická telenovela

Režie:
Pedro Damián
Manuel Ruiz Esparza

Hrají:
Chayanne – El Ruso
Ana María Aguirre – Marina
Meche Barba – Elvíra
Mauricio Ferrari – Gustavo a další

POBRE-JUVENTUD-32-1024x732-pobrejuventud

Tormento (1988) Telenovela Portoriko

Hrají: Daniel Lugo, Carlos Vives, y Yazmin Pereira, Chayanne a další. Bohužel nepodařilo se získat více informací.

Las Divorcias (1988) Miniserie Portoriko

Zde hrál Chayanne po boku Mary Croatto.

LINDA SARA (1994) Film Portoriko
Režie:
Jacobo Morales

Hrají:
Chayanne – mladý Alejandro
Dayanara Torres – mladá Sara
Benjamín Morales – Don Alejandro
Daniel Lugo – Gustavo a další

Obsah:

Příběh se soustředí na Sáru a Alejandra, kteří pracují v oboru cukrovarnictví. Vychutnávají si šťastné chvíle před nacházející ochromující finanční krizí. Film je dojemný příběh o rodině, jejíž láska jim pomáhá čelit nebezpečí, že ztratí svůj nejcennější majetek. Vzpomínkový příběh je plný zvratů a časových skoků.

A tady je malá ochutnávka: ukázka 1 , ukázka 2

VOLVER A EMPEZAR (1994) Mexická telenovela

Režie:
José Ángel Garcia
Salvador Garcini

Hrají:
Chayanne – Chayanne
Yuri – Reny/ Chaquira
Carmelia Gonzáles – Encarnacion
Luis Conturier – Gabrile Jiménez a další

Obsah:

Reny je popová hvězda, která má desítky fanoušků, je bohatá a má rodinu, která ji miluje. Ale její sestra Sandra s manželem Jamesem jsou trochu šílení. Sandra chce její slávu a James zase její peníze. zařídí Reninu nehodu, při které Reny ochrne od pasu dolů a s pomocí Santiaga (Renin manžel) zmizí ze záře reflektorů a bez peněz. Reny miluje Chayanne (hraje sám sebe), Lalo (chudý, ale ctižádostivý hudebník) a lékař, který léčí její ochrnutí. Sandra s Jamesem mají své plány. Jak to dopadne? Zničí Reny? Kdo s kým nakonec bude?
A tady je malá ochutnávka: ukázka 1 , ukázka 2

DANCE WITH ME (Vášnivý tanec) (1998) Americký romantický film

Režie:
Randa Haines

Hrají:
Chayanne – Rafael Infante
Vanessa L. Williams – Ruby Sinclair
Kris Kristifferson – John Burnett
Jane Krakowski – Patrícia a další

Obsah:

Mladý Kubánec Rafael Infante se po smrti své matky rozhodne opustit Santiago de Cuba a vydat se z Kuby do amerického Houstonu, kde žije jeho otec John Burnett. Zamlklý muž tu vede taneční školu Excelsior, která se stala útočištěm různorodé party tanečníků. Od energické důchodkyně Bey po mladou nadšenou amatérku Patricii, která odmalička sní o kariéře tanečnice. Taky je tu krásná osamělá Ruby, která byla kdysi profesionální tanečnicí a nyní jako svobodná matka učí ča-ču Texasany s oběma nohama levýma a sní o tom, že znovu bude soutěžit a najde si lepší příležitost než je Burnettova škola. Právě v době, kdy začínají přípravy na taneční mistrovství, objeví se ve škole Rafael, aby se poprvé v životě setkal s otcem, který kdysi opustil jeho těhotnou matku. Pracoval tehdy na palubě zaoceánské lodi jako taneční mistr a prožil milostný románek s krásnou zpěvačkou, který nezůstal bez následků. Netuší, že mladý Rafael, je nejen od přírody talentovaným tanečníkem, ale také jeho synem a mladík, který v otcově škole získá práci stále nemůže najít příhodnou chvíli, aby mu to prozradil. Navíc je pohlcen horečnou přípravou na rychle se blížící mistrovství, které má za několik týdnů proběhnout v Las Vegas a jeho pozornost přitahuje především krásná Ruby. (Malá zajímavost-film vydělal 15 milionů dolarů).

A tady je malá ochutnávka: ukázka 1, ukázka 2

PROVÓCAME (2001) Argentinská telenovela

Režie:
Gaita Aragona
Jorge Montero
Carlos Olivieri
Eduardo Ripari

Hrají:
Chayanne – Pedro Balmaceda
Araceli Gonzáles – Ana Laura „Anita“
Romina Yan – Marisol
Gino Renni – Antonio a další

Obsah:
Farma „Naděje“ je místo plné nejúžasnějších romancí, rodinných konfliktů, lásky a mocenských bojů.
Dvě ženy, které milují stejného muže a muž, který se musí rozhodnout.
Mocná Linerasova rodina nešetří penězi na péči o koně jménem „Čokoláda“. Z Miami přivedou odborníka Pedra Balmaceda, který se zaměřuje pouze na péči o zvířata. Avšak nejen to je Pedrovi souzeno. Inspiruje obě ženy k řešení jejich lásek. Ana Laura – silná a odhodlaná, Marisol – pokorná a sladká. Obě mají ve svém životě ošklivé zážitky, se kterými musí žít. Jedna nemůže najít muže, se kterým by chtěla založit rodinu a druhá, matka milující svou dceru, která je ale plodem bolestné příhody z minulosti. Ani Pedro není ušetřen konfliktů svých rodičů. Jeho matka Victoria se snaží pomstít Álvarovi Pedro Linaresovi, Pedrovu otci, se kterým se Pedro nikdy nesetkal.
Pedro bude muset čelit útoku intrik, tajností a lží, ale také spletitosti vášní, lásky a nutnosti činit rozhodnutí, když se dozví, že ho s jedním z Linaresových spojuje víc než jen láska ke koním.

A tady je malá ochutnávka: ukázka 1

ALLY McBEAL (2001) Americký seriál
Režie:
Michael Schultz

Hrají:
Calista Flockhart – Ally
Robert Downey Jr. – Larry Paul
Chayanne – Sam Adams
Jane Krakowski – Eleine Vassal
Peter MacNicol – John Cabe a další

Chayanne byl hostem v seriálu Ally McBeal. Hrál zde tanečníka a choreografa Sama, který se rozchází se svou taneční partnerkou a přou se o to, kdo má práva na jejich choreografii.

10896852_680772505372760_636941923528619645_n

Sos mi vida (2006) Argentina

Žánr: romantický / komedie

Režie:
M Pink Cristofalo
Hrají:
Natalia Oreiro Esperanza Muňozová-La Monita
(český dabing Ivana Andrlová)
Facundo Arana Martín Quesada
(český dabing Martin Sláma)
Emilio Bardi – Rubén Fernandez
Fabiana García
Lago – Kimberly

Chayanne – sám sebe a další

GABRIEL – AMOR INMORTAL (2008) Minisérie
Režie:
Raul Alarcon Jr.
Agustin
Indira Páez

Hrají:
Chayanne – Gabriel Marquez
Angélica Celaya – Vivien/Eva
Juan David Ferrer – otec Miguel
Sebastian Ligarde – Santori a další

Obsah:

Hlavní osobou příběhu je Gabriel Marqueze, jenž bloudí nočním světem, jako upír hledající vykoupení své duše. Vypráví příběh lásky ke své ženě Vivien, kterou před 300 lety zabil zlý upír Francisco Pizarro (historická postava, dobyvatel známý pro svou svévoli a krutost). Gabriela Pizzaro nezabil, ale odsoudil ho k osudu horšímu než je smrt. Gabrielovou nadějí na záchranu je nalezení reinkarnovaného přítele. Eva, převtělení jeho ženy Vivien, je tím přítelem. Láska, kterou Gabriel tolik let chránil ve svém srdci, se znovu probouzí, ale Pizarro má jiné plány. Přestože je Gabrielova láska po počátečních rozpacích opětována, jemu a Evě je vyměřen jen krátký čas štěstí. Schyluje se k poslednímu souboji mezi Gabrielem a Pizarrem. Zvítězí dobro nebo zlo? Bude Gabrielovi dopřáno znovu žít normální život po boku své lásky? … Tato fascinující minisérie (11 dílů) není jen klasickou love-story. Donutí vás uvažovat o skutečné ceně života, o tom jaké by to bylo žít věčný, ale osamělý život bez přátel a lásky.
A tady je malá ochutnávka: ukázka 1, ukázka 2

Tangled – šp.Enredados(2010)

Animovaný film studia Walta Disneye natočený podle klasického pohádkového příběhu bratří Grimmů. Ve španělské verzi propůjčil svůj hlas hlavnímu hrdinovi Flynnu Ryderovi právě Chayanne.